Slovensko (Slovenija)繁體中文English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)MontenegrinTurkish

EPeKa Slovenija

EPeKa Slovenija

Share on facebook

ECO festival – predavanje o inteligentni energiji

1. avgust 2010
Miren pri Novi Gorici

Znanstveno raziskovalno združenje za umetnost, kulturno-izobraževalne programe in tehnologijo EPEKA je na ECO festivalu organiziralo predavanje na temo inteligentne energije.

 

Objasnili smo pojme kot so:

  • obnovljivi viri energije (fotovoltaična tehnologija, sončne termalne elektrarne, sončni kolektorji, vetrna energija, biomasa, geotermalne elektrarne, vodna energija…)
  • zelena delovna mesta (zelena kariera v sektorju čiste energije je odlična priložnost za zaposlitev, tako imamo tudi v bližini festivala – Nova Gorica možnost študija ekologije)
  • učinkovita raba energije (opisali bomo kakšne možnosti oz. kaj je mogoče postoriti sam, da je izguba energije v vašem domu čim manjša)
  • eko promet (kakšne oblike transporta so okolju najbolj prijazne)
  • Čista energija – slogan Evropske prestolnice kulture 2012 v Mariboru in partnerskih mestih

 

Predaval je Štefan Simončič, vodja projektov združenja EPEKA.

DSC02465_600 DSC02471_600 DSC02479_600 DSC02487_600 DSC02488_600 DSC02489_600 DSC02490_600 ecofestival20101